Bizimle İletişime Geçin

İnternet

Dijital Pazarlama Nedir

Yayınlandı

Tarih

Dijital pazarlama, dijital medya ortamlarında ürünlerin tanıtılmasıyla birlikte pluşan pazar yöntemidir. Sosyal medya ve internette geçirilen süresinden artmasından dolayı firmalar ürünlerini tanıtımını burada ki mecralara yönelmektedir. Dijital pazarlama kullanıldığı ortamlar sosyal medyada, blog postlarında, internet sitelerinde, oyunlarda kullanılmaktadır. Dijital pazarlamanın en büyük amacı kişilerin ihtiyacını karşılayacak şekilde sistem yapılması durumudur.

Sosyal Medyada Dijital Pazarlama

Günümüzde kişiler bir fırsat bulduğu takdirde hemen erişim sağlayacağı alan sosyal medya olmaktadır. Sosyal medya da geçirilen süre ülkemizde oldukça fazladır. Firmalar bu süreç içerisinde reklam vererek bu tür pazarlamaya gireceklerdir. Kişilere ulaşarak ürün veya hizmetini satın alma ihtimali daha da çok olmaktadır. Türkiye de yaygın olarak sosyal medya pazarlama alanları Instagram, Facebook,Twitter’da büyük bir dijital pazarlama ağı bulunmaktadır.

dijital pazarlama

Dijital Pazarlama En Uygun Siteler

Belli bir hizmet ve ürün satan bir siteniz var ise sitenizi reklam yaparak belli bir alana getirebilirsiniz. Bu alanda tecrübe edinerek satışlarınızı etkileyecek pazarlama yöntemi geliştirebilirsiniz. Google Adwords hizmeti sayesinde hizmetini reklam vererek müşterilere daha rahat ulaşabilirsiniz. Yapılan reklamlar sonucunda markanız bilinirlik yönü artarak müşterilerinizi kalıcı hale getirebilirsiniz.

Dijital Pazarlama Gerekli Olanlar Nelerdir?

Dijital pazarlama derin bir bilgi sahibi olması gerekmektedir. Tecrübe edinerek hareket edinmenizi sağlamaktadır. Bunun özel bir bütçe ayarlamanız gerekmektedir. Bu konu hakkında fazla tecrübe olmamanız durumunda dijital pazarlama ajanslarından yararlanabilirsiniz.Dijital pazarlama ajansları markanıza göre işlem yaparak hedef müşteri sayısını ulaştırmaya çalışacaktır. Kendiniz yapmak istiyorsanız ise yaptığınız işlemleri tecrübe yoluyla daha iyi hale getirebilirsiniz.

Hedef Üzerinden Gitme

Dijital pazarlama da belli bir hedefler üzerinden gitmeniz gerekmektedir. Bu tür hedefler markanız için oluşturarak adım adım gitmesi gerekmektedir. Sağlıklı bir pazarlama sayesinde müşteri ağına ulaşmış olursunuz. Yapılan kazanımlar sonucunda markanız olumlu yönde ilerleme yaparak kar eden sisteme dönüşecektir. Müşterilere karşı hizmetiniz sağlam olduğu takdirde hedeflerinize daha hızlı ulaşabilirsiniz. Bu tür dijital pazarlama da özel bütçe ayarlayarak hareket etmeniz gerekmektedir. Büyük firmalar elde ettiği karların belli bir kısmını reklama harcamaktadır. Yapılan reklamlar sonucunda daha fazla müşteri ve daha fazla hizmet olasılığını artırmaktadır.

Yorum için tıkla

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Para Kazanma

Youtube Para Kazanma Açmak

Yayınlandı

Tarih

Youtube son yıllarda herkesin ilgi alanında olmaktadır. Bazı kişiler ise Youtube’dan para kazanma imkanı da bulmaktadır. Youtube para kazanma açma için ilk olarak kendi açtığınız kanalın abone olunmasına ve videolarınızın izlenmeye ihtiyacı vardır. Bu sebeple Youtube kanalını tanıtmak gereklidir. Bunun için ise bir web sitesi açılabilir veya daha çok insana erişim sağlanabilir. Son yıllarda çok kullanılan Instagram hesabıyla da bir çok kişiye ulaşım sağlanabilir.

Youtube Para Kazanma Açmak

Youtube’da Nasıl Para Kazanılır?

– Youtube para kazanmak için öncelikle özgün olunmalıdır. Özgün olunduğu ve taklit edilmediği taktirde çekilen videolar ve paylaşımlar fark edilebilir.
– Youtube için öncelik özgün içeriklerdir. Videolar özgün olunmadığı taktirde youtube para kazanma açma şansı daha da azalacaktır. Müziklerde telif hakkına dikkat edilmelidir. Aksi taktirde para kazanma fırsatı kaybedilebilir.
– Youtube da para kazanmak hemen olabilecek bir şey değildir. Sabırlı olunmalı ve düzenli bir program oluşturulmalıdır. Olabildiğince fazla içerik girilmeli ve istikrarlı olunmalıdır.
– Her hafta aynı günlerde giriş yapmakta youtube para kazanma açma için oldukça önemlidir. Böylelikle bir izleyici kitlesi oluşur. İzleyicileriniz videolarınızın saatini ve gününü bildiği için izleyici kitlesi artar.
– İzleyiciler ile iletişim halinde olmak da çok önemlidir. Youtube videolarına gelen yorumları okumak ve cevaplamak oldukça önem taşımaktadır.
– Mutlaka bir logo oluşturulmalıdır.
– Açılan kanal durgun olmamalı. Devamlı aktif olarak yeni ve görselleri farklı videolar eklenmelidir.
– Çekilen videolar için betimleyici etiketler eklemek de Youtube para kazanma şansı için oldukça önemlidir. Fakat bunlar doğru etiketler olmalıdır. Böylelikle izleyiciye ulaşma şansı da artar.
– Kurgulanmış bir video izlenimi yaratılmamalıdır. Gerçek ve doğal olunmalıdır.
– Kesinlikle telif hakları ihlal edilmemelidir.

Youtube Hesabı Paraya Nasıl Çevrilir?

1) İlk olarak Youtube ortağı olunmalıdır. Bunun için Youtube İş Ortağı Programı Şartları kabul edilmelidir.
2) Ödemeleri alabilmek için AdSense hesabına kayıt olunması gerekmektedir.
3) Çekilen videoların gösterilmesi istenilen reklam türleri işaretlenmelidir.
4) Son olarak kanalın Youtube İş Ortağı Programı Politikaları, Youtube Hizmet Şartları ve Topluluk Kuralları ile uyumlu olup olmadığı araştırılır.

 

Okumaya devam et

İnternet

İnternetten Para Kazanma

Yayınlandı

Tarih

İnternet ağının oldukça geliştiği bu yüzyılda hemen hemen hepimiz kolay para kazanmanın yollarını arıyoruz. Peki sürekli internette vakit geçiren bizler bunu nasıl lehimize çevirebiliriz?

internetten para kazanma yolları neler?

Online Anket Doldurarak Nasıl Para Kazanabilirim?

İnternetten para kazanma yollarından biri en sık duyduğumuz online anket doldurma yöntemi. Toluna ve apinio adlı siteler üyelerine mail aracılığıyla anket göndermektedir. Üyeler maillerine gelen anketleri doldurarak belli bir puan veya ücret alırlar. Ve bu kazanç sitenin belirlediği sınıra ulaşınca para çekme veya ödül almaya dönüştürülebiliyor. Toluna web sitesi online anketleri kaç dakika süreceğini ve karşılığında kaç puan kazanacağını üyelerine mail yolu ile bildiriyor. Üye ankete başlar ve tamamlayabilirse puanları hesabına eklenir. Topladığınız puan 40 bine ulaştığında sitenin ödüller butiğinden alış veriş yapabilirsiniz. Ödüller arasında en cazip geleni kontör kartıdır. Toluna bunu da cy.send aracılığıyla gerçekleştirir.

internetten para kazanma

Apinio web sitesi de yine online anket doldurarak para kazanacağınız bir anket sitesi. Mailinize gelen anketin ücreti de belirtilmektedir. Anketi doldurduğunuz takdirde kazancınız hesabınıza ekleniyor. Biriktirdiğiniz miktar 20 TL’ye ulaştığında ise yemeksepeti.com web sitesinde kullanabileceğiniz 20 TL’lik kupon mailinize iletiliyor. Bu kupon kodunu yemeksepeti.com adresinden yapacağınız siparişinizin ödeme sayfasına girerek kullanabiliyorsunuz.

Anket doldurarak para kazanabileceğiz internetten para kazanma yollarından biri de Jtn panel. Jtn panel de puanlarınızı nakite dönüştürebilirsiniz için 1000 puan biriktirmeniz gerekiyor. Yine üye olurken kullandığınız mail adresinize gelen anketleri doldurmanız gerekiyor. 1000 puan biriktirdikten sonra puanlarınızı 60 TL olarak alabiliyorsunuz. Jtn panel size para çekmek için bir kaç seçenek sunuyor. Para transferini  Skrill veya PayPal aracılığı ile yapabiliyorsunuz. Ülkemizin PayPal ile anlaşmadı sonlandığından ve yenilenmediğinden bu yolu kullanmanız mümkün değil. Diğer bir ödeme yöntemi olan Skrill aracılığıyla para transferinizi gerçekleştirebilirsiniz. Skrill transfer ücreti olarak belli bir miktar kesinti yapmaktadır. Geri kalan ücret size ait bir banka hesabınıza aktarılacaktır.

Bu 3 site hala aktif olarak anket doldurarak para kazanma imkanını sunmaya devam ediyor. Her birinden kesin olarak ödeme alan kullanıcılar mevcut. Üye olarak para kazanmaya başlayabilirsiniz.

 

 

Okumaya devam et

Finans

Sanal Pos Nedir

Yayınlandı

Tarih

Bu ad internet ortamında kullanılan POS cihazlarına, alışverişlerin kredi kartı ile yapıldığı mağazalarda yazarkasa olarak verilir. Aynı zamanda VPOS (sanal satış noktası) olarak da bilinir. Bankalar tarafından sağlanan bu sistemi kullanarak, müşteri kartlarıyla ilgili bilgiler İnternet üzerinden ilgili bankaya ulaşmaktadır.

Bankadan yapılan ödemenin onaylanması durumunda, bakiye organizasyon üyesinin hesabına aktarılacaktır. Şirketlere sanal pos çözümleri sağlamak için, bankalar bilgi güvenliğini sağlamak için web sitelerinde 128 bit SSL şifrelemesi talep ediyorlar. Bu, çevrimiçi satışlar için en yaygın ödeme şeklidir.

sanalpos

Sanal Pos Nerede Kullanılır?

Sanal pos, İnternet üzerinden satış yapılacak tüm web sitelerinde kullanılabilir. Sanal pos, kolay, kolay ve güvenli alışveriş sağlar. Web siteniz üzerinden ürününüzü veya hizmetinizi satmak için sanal pos kullanabilirsiniz.

Bir web siteniz varsa ve ürün / hizmet satacaksanız, sanal yazılım kullanabileceğiniz çözümlerden biridir. BKM’den (Bankalararası Kart Merkezi) alınan son verilere göre, 2015 yılının ilk altı ayında bir önceki yıla göre kart ödemelerinde % 15’lik bir artış, kullanıcı alışkanlıklarının bu yönde değiştiğini ve kredi kartıyla toplamanın önemini gösterebilir. İnternette de sanal pos özellikleri vurgulanmaktadır.

Sanal Pos Güvenli Mi?

Bankalar, sanal posu herhangi bir web sitesine entegre etmek için özel güvenlik önlemleri gerektirir. Bu kontroller yapılıncaya kadar sanal pos kutusunun kullanımına izin verilmez. Sanal pos kullanmak, herhangi bir kredi kartından daha riskli değildir. Son kullanıcının bilgisayarınızdaki güvenlik yazılımının her zaman güncellenmesi gerektiğini, güvendiğiniz sitelerde alışveriş yapması ve alışveriş yaptığınız sitelerin SSL’si olup olmadığını kontrol etmesi gerektiğini hatırlaması önemlidir.

Sanal Pos Kiralama Nedir? Nasıl Kullanılır?

Yeni oluşturulan şirketler ve bazı riskli e-ticaret siteleri için bankalardan sanal pozlar almak zor olabilir. Bu durumla karşı karşıya olan şirketler, diğer şirketlerin yoluna bir çözüm olarak geçmek istiyor. Sanal kiralama pozisyonlarını kullanmak yasal değildir. Bir ürün veya hizmet satıyorsanız, faturalandırmanız gerekir. Kredi kartı ödemeleri Gelir Müdürlüğünce izlenir. Sanal pos kutusu kiralamalarını kullanırken, faturalandırma aşamasında sorunlar ortaya çıkacaktır. Ayrıca, bir e-ticaret sitesi, faturaya bağlı olarak, kiralanan bir sanal pos ile işlem yaptığında, posu kiralayan şirketin iade ile ilgili yükümlülükleri, garantileri ve ürünle ilgili diğer satış sonrası yükümlülüklerini kabul etmesi gerekir.

Okumaya devam et

Trend