Bizimle İletişime Geçin

İnternet

Facebook Reklam Verme İşlemi

Yayınlandı

Tarih

Facebook reklamcılığı, mesajınızı kitlenize ulaştıracak ilk adımdır. Daha uzun bir süre boyunca daha farklı bir kitleye ulaşabilirsiniz. İçeriğinizin hedef kitlenize ulaşmasını sağlayabilirsiniz. İçeriğinizi facebook reklam verme yoluyla büyütebilirsiniz. İçerik tanıtımı, doğru şekilde yapılırsa gerçekten harika sonuçlar verebilen etkili bir tekniktir. Kitlenizi hızlı bir şekilde genişletebilir ve nispeten uygun maliyetlidir, ayrıca markanızı doğru hedef kitlenin önünde sağlam bir şekilde oluşturur. Potansiyel müşterileri ve satışları arttırmak için yeni fırsatlar yaratmada da yardımcı olabilir.

Facebook Reklam Verme

Neden Facebook?

Etkili bir içerik geliştirme stratejisi, yeterince insan tarafından görülmesini, ancak en önemlisi doğru kişilerin edinmesini sağlayacaktır. Bu yüzden Facebook bu kadar etkili. İçeriği LinkedIn, StumbleUpon, Twitter ve daha pek çok şey aracılığıyla reklam verebilirsiniz, ancak içeriği doğru kitleye tanıtmak söz konusu olduğunda Facebook bazı avantajlara sahiptir. Kurulumu kolaydır. Sonuçlar oldukça hızlı bir şekilde üretilmeye başlar. Facebook reklam verme, konum, yaş, cinsiyet ve ilgi alanlarına göre insanlara ulaşmanızı sağlar. Ayrıca, reklamlarınızın performansının ne kadar iyi olduğu konusunda düzenli güncellemeler alacaksınız.

Facebook Reklamı Nasıl Verilir?

Müşterilerinizi tanımak, ilgi çekici olmak ve ortak ilgi alanlarını öğrenmek daha fazla hedef kitle için daha iyi reklamlar oluşturmanızı sağlar. Reklam harcamanıza ne tür bir getiri elde ettiğinizi öğrenmek istiyorsanız, Facebook Pixel’e ihtiyacınız var. Facebook Pixel, her türlü site için optimize edilebilir. Yeniden pazarlama listeleri oluşturmanıza olanak sağlar. Facebook, potansiyel müşterileri hemen hemen tüm parametrelere göre bulmanızı sağlar.

Facebook’un Alaka Düzeyi, Facebook reklamınızın kalitesini, izleyicilerinizden gelen geri bildirimlere dayanarak ölçer. Daha yüksek Alaka Düzeyi Skoru, tıklama başına maliyetinizi düşürür. Diğer bir aşama ise Facebook Müzayedesidir. Facebook reklam verme açık artırmasında, zafer en yüksek toplam değeri olan reklamverene gider. Toplam değer üç faktöre dayanır. Reklamveren Teklifi, Reklam Kalitesi, Alaka Düzeyi ve Tahmini Aksiyon Oranları, Facebook Reklamcılığının işletmenize ne kadara mal olacağını belirleyecektir.

Potansiyel müşterileri müşteriye dönüştürmek için site ziyaretçisinin zenginliğinden yararlanın. Birisi bir teknik incelemeyi indirdiyse, onlara bir demo sunun. Teklifleri, izleyicileri ve reklam öğelerini sık sık ayarlayın. Reklamlarında güçlü kelimeler kullanın. Facebook’un en ilgi çekici reklam biçimlerini en üst düzeye çıkarmanın en iyi yolu bir hikaye anlatmaktır.

2 Comments

2 Comments

  1. Pingback: Dijital Pazarlama Nedir - Şirket Rehberim

  2. Pingback: instagram para kazanmak - Şirket Rehberim

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Para Kazanma

Youtube Para Kazanma Açmak

Yayınlandı

Tarih

Youtube son yıllarda herkesin ilgi alanında olmaktadır. Bazı kişiler ise Youtube’dan para kazanma imkanı da bulmaktadır. Youtube para kazanma açma için ilk olarak kendi açtığınız kanalın abone olunmasına ve videolarınızın izlenmeye ihtiyacı vardır. Bu sebeple Youtube kanalını tanıtmak gereklidir. Bunun için ise bir web sitesi açılabilir veya daha çok insana erişim sağlanabilir. Son yıllarda çok kullanılan Instagram hesabıyla da bir çok kişiye ulaşım sağlanabilir.

Youtube Para Kazanma Açmak

Youtube’da Nasıl Para Kazanılır?

– Youtube para kazanmak için öncelikle özgün olunmalıdır. Özgün olunduğu ve taklit edilmediği taktirde çekilen videolar ve paylaşımlar fark edilebilir.
– Youtube için öncelik özgün içeriklerdir. Videolar özgün olunmadığı taktirde youtube para kazanma açma şansı daha da azalacaktır. Müziklerde telif hakkına dikkat edilmelidir. Aksi taktirde para kazanma fırsatı kaybedilebilir.
– Youtube da para kazanmak hemen olabilecek bir şey değildir. Sabırlı olunmalı ve düzenli bir program oluşturulmalıdır. Olabildiğince fazla içerik girilmeli ve istikrarlı olunmalıdır.
– Her hafta aynı günlerde giriş yapmakta youtube para kazanma açma için oldukça önemlidir. Böylelikle bir izleyici kitlesi oluşur. İzleyicileriniz videolarınızın saatini ve gününü bildiği için izleyici kitlesi artar.
– İzleyiciler ile iletişim halinde olmak da çok önemlidir. Youtube videolarına gelen yorumları okumak ve cevaplamak oldukça önem taşımaktadır.
– Mutlaka bir logo oluşturulmalıdır.
– Açılan kanal durgun olmamalı. Devamlı aktif olarak yeni ve görselleri farklı videolar eklenmelidir.
– Çekilen videolar için betimleyici etiketler eklemek de Youtube para kazanma şansı için oldukça önemlidir. Fakat bunlar doğru etiketler olmalıdır. Böylelikle izleyiciye ulaşma şansı da artar.
– Kurgulanmış bir video izlenimi yaratılmamalıdır. Gerçek ve doğal olunmalıdır.
– Kesinlikle telif hakları ihlal edilmemelidir.

Youtube Hesabı Paraya Nasıl Çevrilir?

1) İlk olarak Youtube ortağı olunmalıdır. Bunun için Youtube İş Ortağı Programı Şartları kabul edilmelidir.
2) Ödemeleri alabilmek için AdSense hesabına kayıt olunması gerekmektedir.
3) Çekilen videoların gösterilmesi istenilen reklam türleri işaretlenmelidir.
4) Son olarak kanalın Youtube İş Ortağı Programı Politikaları, Youtube Hizmet Şartları ve Topluluk Kuralları ile uyumlu olup olmadığı araştırılır.

 

Okumaya devam et

İnternet

İnternetten Para Kazanma

Yayınlandı

Tarih

İnternet ağının oldukça geliştiği bu yüzyılda hemen hemen hepimiz kolay para kazanmanın yollarını arıyoruz. Peki sürekli internette vakit geçiren bizler bunu nasıl lehimize çevirebiliriz?

internetten para kazanma yolları neler?

Online Anket Doldurarak Nasıl Para Kazanabilirim?

İnternetten para kazanma yollarından biri en sık duyduğumuz online anket doldurma yöntemi. Toluna ve apinio adlı siteler üyelerine mail aracılığıyla anket göndermektedir. Üyeler maillerine gelen anketleri doldurarak belli bir puan veya ücret alırlar. Ve bu kazanç sitenin belirlediği sınıra ulaşınca para çekme veya ödül almaya dönüştürülebiliyor. Toluna web sitesi online anketleri kaç dakika süreceğini ve karşılığında kaç puan kazanacağını üyelerine mail yolu ile bildiriyor. Üye ankete başlar ve tamamlayabilirse puanları hesabına eklenir. Topladığınız puan 40 bine ulaştığında sitenin ödüller butiğinden alış veriş yapabilirsiniz. Ödüller arasında en cazip geleni kontör kartıdır. Toluna bunu da cy.send aracılığıyla gerçekleştirir.

internetten para kazanma

Apinio web sitesi de yine online anket doldurarak para kazanacağınız bir anket sitesi. Mailinize gelen anketin ücreti de belirtilmektedir. Anketi doldurduğunuz takdirde kazancınız hesabınıza ekleniyor. Biriktirdiğiniz miktar 20 TL’ye ulaştığında ise yemeksepeti.com web sitesinde kullanabileceğiniz 20 TL’lik kupon mailinize iletiliyor. Bu kupon kodunu yemeksepeti.com adresinden yapacağınız siparişinizin ödeme sayfasına girerek kullanabiliyorsunuz.

Anket doldurarak para kazanabileceğiz internetten para kazanma yollarından biri de Jtn panel. Jtn panel de puanlarınızı nakite dönüştürebilirsiniz için 1000 puan biriktirmeniz gerekiyor. Yine üye olurken kullandığınız mail adresinize gelen anketleri doldurmanız gerekiyor. 1000 puan biriktirdikten sonra puanlarınızı 60 TL olarak alabiliyorsunuz. Jtn panel size para çekmek için bir kaç seçenek sunuyor. Para transferini  Skrill veya PayPal aracılığı ile yapabiliyorsunuz. Ülkemizin PayPal ile anlaşmadı sonlandığından ve yenilenmediğinden bu yolu kullanmanız mümkün değil. Diğer bir ödeme yöntemi olan Skrill aracılığıyla para transferinizi gerçekleştirebilirsiniz. Skrill transfer ücreti olarak belli bir miktar kesinti yapmaktadır. Geri kalan ücret size ait bir banka hesabınıza aktarılacaktır.

Bu 3 site hala aktif olarak anket doldurarak para kazanma imkanını sunmaya devam ediyor. Her birinden kesin olarak ödeme alan kullanıcılar mevcut. Üye olarak para kazanmaya başlayabilirsiniz.

 

 

Okumaya devam et

Finans

Sanal Pos Nedir

Yayınlandı

Tarih

Bu ad internet ortamında kullanılan POS cihazlarına, alışverişlerin kredi kartı ile yapıldığı mağazalarda yazarkasa olarak verilir. Aynı zamanda VPOS (sanal satış noktası) olarak da bilinir. Bankalar tarafından sağlanan bu sistemi kullanarak, müşteri kartlarıyla ilgili bilgiler İnternet üzerinden ilgili bankaya ulaşmaktadır.

Bankadan yapılan ödemenin onaylanması durumunda, bakiye organizasyon üyesinin hesabına aktarılacaktır. Şirketlere sanal pos çözümleri sağlamak için, bankalar bilgi güvenliğini sağlamak için web sitelerinde 128 bit SSL şifrelemesi talep ediyorlar. Bu, çevrimiçi satışlar için en yaygın ödeme şeklidir.

sanalpos

Sanal Pos Nerede Kullanılır?

Sanal pos, İnternet üzerinden satış yapılacak tüm web sitelerinde kullanılabilir. Sanal pos, kolay, kolay ve güvenli alışveriş sağlar. Web siteniz üzerinden ürününüzü veya hizmetinizi satmak için sanal pos kullanabilirsiniz.

Bir web siteniz varsa ve ürün / hizmet satacaksanız, sanal yazılım kullanabileceğiniz çözümlerden biridir. BKM’den (Bankalararası Kart Merkezi) alınan son verilere göre, 2015 yılının ilk altı ayında bir önceki yıla göre kart ödemelerinde % 15’lik bir artış, kullanıcı alışkanlıklarının bu yönde değiştiğini ve kredi kartıyla toplamanın önemini gösterebilir. İnternette de sanal pos özellikleri vurgulanmaktadır.

Sanal Pos Güvenli Mi?

Bankalar, sanal posu herhangi bir web sitesine entegre etmek için özel güvenlik önlemleri gerektirir. Bu kontroller yapılıncaya kadar sanal pos kutusunun kullanımına izin verilmez. Sanal pos kullanmak, herhangi bir kredi kartından daha riskli değildir. Son kullanıcının bilgisayarınızdaki güvenlik yazılımının her zaman güncellenmesi gerektiğini, güvendiğiniz sitelerde alışveriş yapması ve alışveriş yaptığınız sitelerin SSL’si olup olmadığını kontrol etmesi gerektiğini hatırlaması önemlidir.

Sanal Pos Kiralama Nedir? Nasıl Kullanılır?

Yeni oluşturulan şirketler ve bazı riskli e-ticaret siteleri için bankalardan sanal pozlar almak zor olabilir. Bu durumla karşı karşıya olan şirketler, diğer şirketlerin yoluna bir çözüm olarak geçmek istiyor. Sanal kiralama pozisyonlarını kullanmak yasal değildir. Bir ürün veya hizmet satıyorsanız, faturalandırmanız gerekir. Kredi kartı ödemeleri Gelir Müdürlüğünce izlenir. Sanal pos kutusu kiralamalarını kullanırken, faturalandırma aşamasında sorunlar ortaya çıkacaktır. Ayrıca, bir e-ticaret sitesi, faturaya bağlı olarak, kiralanan bir sanal pos ile işlem yaptığında, posu kiralayan şirketin iade ile ilgili yükümlülükleri, garantileri ve ürünle ilgili diğer satış sonrası yükümlülüklerini kabul etmesi gerekir.

Okumaya devam et

Trend