2020 Memur Maaşları

Her yıl Ocak Ve Temmuz ayları ayrı bir önem taşımaktadır. Çünkü memur zamlarının enflasyona göre hareket edilerek zam gelmesi demektir. Memur ve emekli maaşlarına zam gelerek bu tür sınıfların gider olarak zorlanmamasını sağlamaya çalışılmaktadır. Bu tür memur zamlarında enflasyon farkı dikkat edilerek yapılmaktadır. Yapılan memur zamları kişilerin ekonomik hayatını da etkilemektedir. Birçok yerde çıkan haberde memur maaşları zammının yüzde 5 ihtimali bulunmaktadır. Tahmini olarak hareket edilen bu durumda resmiyete kavuştuktan sonra sonuç verecektir.

Memur Zammı Ne Kadar Olacak?

Uzmanların görüşüne göre memur zamları enflasyonun yüzde 5 aşması halinde enflasyon farkı maaşlara etki edecektir. Buna göre şuan en düşük memur maaşları 3.676 TL’dir. Ocak ayında yapılan zam doğrultusunda toplu sözleşme uyarınca maaşlarını artacaktır. Yüzde 5 arasında zam gelmesi beklenen bu durumda bir çok kişinin merakla beklenen bir haber olmuş durumda. Ancak buradaki rakamlar başkalarına göre değişiklik göstermektedir. Yeni zam geldikten sonra beklenen en düşük memur maaşları 3860 TL olacaktır. Ayrıca mesleklere göre yapılan zamlarda beklenen diğer unvanlarda zam tutarı şu şekilde sıralanmaktadır. Profesör 11.242 TL, Mühendis 6.984 TL, Hemşire 5.115 TL, Uzman Doktor 8.134 TL, Polis Memuru 5.983 TL, Baş Komiser 6.837 TL, Öğretmen 5.273 TL, Memur 4.215 TL, Genel Müdür 13.013 TL, Müsteşar 14.798 TL maaş alacaktır. Resmi ir açıklamadan sonra yasallaşması halinde yeni maaşlar devreye girecektir.

Temmuz Ayında Ne Kadar Zam Yapıldı?

Temmuz ayında zam ayı gelerek farklılık göstermişti. Bu durumda SSK Ve Bağkur emeklilerine yüzde 5 oranında zam yapılmıştı. Memurlara da bu durumda yüzde 1 daha eklenerek yüzde 6 oranında zam yapılmıştı. Tekrardan aynı durumlarda zam meydana gelmesini beklenen bu durum kişiler tarafından merakla beklenmektedir. Yeni zamlarla birlikte kişilerin ekonomik dengelenmesi sağlanması hedeflenmektedir. Giderlerin artması sonucunda bir çok kişi gelir gider kısmında zorluk çekmektedir. Yeni zamlar en çok emekliler için önemli olmaktadır. Yaşam standartlarının pahalı olmasıyla birlikte emekliler ay sonu zor getirebilmektedir. Bu tür durumlarda yaşanan zamlarda biraz daha rahatlık olmasını sağlama hedefini yapmaktadır.

memur maaşları

 

One thought on “2020 Memur Maaşları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir