Özel Sağlık Sigortası Nedir

Kullanımı birçok birey tarafından yapılan özel sağlık sigortası, hastalık geçiren kaza sonucu yaralanan kişilerin oluşan sağlık masrafları karşılanmasını nedeniyle hazırlanan kişilere özel planlara denilmektedir. Bu özel sağlık sigortası  bazı belirtilen limitler ve genel şartlar halinde, öncede sigorta poliçesinde belirtilmiş olan olması muhtemel sorunlara karşı sigortalıyı koruma özelliği bulunur. Zaten özel sağlık sigortası olarak en önemli unsur poliçede geçen özel ve genel şartlar olmaktadır.

Bu nedenli özel sağlık sigortası yapılır iken verilen poliçe bilgileri iyi incelenmeli ve okunmalıdır. Bu şartların neler olduğu bilinmeli ve kişiye uygun olan özel sağlık sigortası seçilmelidir. Genel şartlar bakımından sigorta şirketlerinde farklı değişiklikler görülmemekte olsa da özel şartlarda birçok firmada farklılık gösterilmektedir. Kullanılan bu özel sağlık sigortaları kişilere istedikleri doktorlarda ve sağlık kurumlarında tedavi olma imkanı sunmaktadır.

özel sağlık sigortası

Anlaşılan sigorta şirketi ise sigorta poliçesi içerisinde ki kapsamına nazaran sigortalının geçirdiği hastalıklarda ayakta veya yatarak yapılan tedavilerde ki masrafları karşılamayı taahhüt eder. Bu
taahhüt kişilerin yurt içi veya yurt dışı nerede olursa olsun  masrafları karşılaması da gerekmektedir.

Yaptırılan Özel Sağlık Sigortası Neleri Kapsamaktadır?

Hastalıklar veya kazalar durumundan oluşan masraflar özel sağlık sigortasının yapıldığı şirketlerce ödenmesi bazı limitler doğrultusunda sağlanmaktadır. Var olan doğru poliçelerin satın alınması ile  oluşacak sıkıntıların yaşanmaması sağlanabilir. Özel sağlık sigortası içerisinde ki tedaviler iki şekilde olmaktadır. Bunlardan  birincisi ayakta, ikincisi ise yatarak tedavi olmaktadır. Bu tedavilerin masrafları her şirkete göre değişmektedir.

Tedavi kapsamında ayakta tedavide; doktor muayenesi, ilaç, fizik tedavi kısmı, röntgenler ve tahlil gibi masraflar karşılanmaktadır. Yatarak tedavide; hastanede kalmaya neden olacak tedavilerde, kemoterapilerde, radyoterapiler gibi masraflar karşılanmaktadır.

Özel Sağlık Sigortasının Faydaları Nedir

Özel Sağlık Sigortasının Faydaları Nedir?

– Özel sağlık sigortasına sahip kişiler var olan birçok sağlık kurum veya kuruluşlarından ya ücret ödeyerek ya da hiç ücret ödemeden sağlık hizmeti alabilir.

– Masraf açısından yüksek miktarlarda olan tedavi ücretlerinde ödeme yapma zorunluluğunuz olmaz

– İstenilen doktor veya sağlık kurumunda tedavi imkanı sunulmaktadır.

– Sunulan kaliteli hizmetler ile hasta bireylerin kendini önemli hissetmesi sağlanır.

– Satın alınan poliçe ile yurt dışında da hizmet alabilirsiniz.

Bu denli önemli olan sağlık sigortası seçimi yapılacağında birçok unsur dikkat edilerek seçim yapılmalıdır. Şirketlerin sağladığı özel şartlar neler olduğu, kişiye uygun poliçelerin satıl alınması gibi unsurlar özel sağlık sigortasında sorunların yaşanmamasını sağlamaktadır.

One thought on “Özel Sağlık Sigortası Nedir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir