En Yeni İş Fikirleri

Günümüzde birçok insan para kazanmak için iş yapmaktadır. Bazılarımız kazandığımız paradan memnun oluruz ve yaptığımız işte kalmaya devam ederiz. Bazılarımız ise kazandığı paradan tatmin olmayıp daha farklı bir şeyler yapmak isterler. Bizde sizlere ilham olması bakımından birkaç tane iş fikrinde bulunacağız.

Yeni İş Fikirleri

Oyun Tasarlamak

Günümüzde çok büyük bir sektör haline gelen oyun dünyası, her geçen gün daha da ileriye doğru gitmektedir. Her çıkan yeni bir oyun kendi alanında bir rekora imza atıyor. Artık birçok ülkenin oyunları temsil eden e-sporcuları dahi mevcut. Eğer bilgisayar ve kodlamaya karşı ilginiz varsa bir süre eğitim aldıktan sonra kendi oyunuzu tasarlayıp belirli platformlarda pazarlayabilirsiniz.

Organizasyon İşi Yapmak

Birçok insan organizasyon işlerinden ne kadar para kazanıldığının pek farkında değildir aslında. Özel günlerde yapılan eğlencelerde veya yemek ya da toplantı gibi aktivitelerin olduğu noktalarda birçok insan. Yapılan işin daha düzenli yapılması için organizasyona bırakmaktadır işlerini. Sizde güvendiğiniz 3-4 kişi ile beraber böyle iş kurabilirsiniz. Düşünün ki bir kına gecesinde 2 saatlik bir organizasyon için 2000-4000 TL para alınmaktadır. Daha farklı yeni iş fikirleri istiyorsanız okumaya devam edin.

Makale Yazarlığı

Eğer öğrenmeyi ve öğrendiklerinizi kâğıda dökmeyi seven bir yapınız varsa makale yazarlığı tam size göre bir iş diyebilirim. Makale yazabileceğiniz hazır siteler mevcut. Bu sitelerden birine üye olarak elinizdeki hazır yazılarınız ya da site içerisinde yazılmasının istendiği yazıları yazarak para kazanmak mümkün. Yazdığınız 100 kelime başına belirli bir ücret alırsınız.

Kurye

Yeni iş fikirleri arıyorsanız bu iş tam size göre olabilir. Eğer etrafınızda çevresi olan biriyseniz, bir motor alıp kendi çevrenizde reklamınızı yaparak kuryelik yapabilirsiniz.

Kurs Düzenleyin

Yeni iş fikirleri arasında yapılacak güzel işlerden bir tanesi de yetenekli olduğunuz bir konuda videolar çekmek. Eğer belli bir konu üzerinde uzmanlığınız, tecrübeniz veya bilginiz varsa bunu İnternet üzerinden rahatlıkla pazarlayıp satabilirsiniz.

Mesela bir enstrümanı oldukça iyi çalıyorsunuz. Ya da daha önce yapmış olduğunuz herhangi bir işte çalışarak o işin bütün inceliklerini öğrenmişsinizdir. Herhangi bir bilgisayar programı kullanmayı iyi biliyorsunuzdur. Yetenekli olduğunuz herhangi bir konu üzerinden videolar çekin. Dünyadan birçok insanın kurs düzenleyip sattığı bir platform olan udemy ye kursunuzu koyun, hem sizin kursunuzun pazarlama ve reklamını yaparak bu külfetten kurtulun hem de para kazanın.

One thought on “En Yeni İş Fikirleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir