Bizimle İletişime Geçin

Kripto Para

Kripto Para Borsası

Yayınlandı

Tarih

Son yıllarda oldukça popüler olan kripto para borsası bitcoinin çıkışı ile beraber birçok farklı madeni parayı da beraberinde getirdi. Başka madeni paraların çıkışıyla kripto para borsası en net halini aldı. Kripto borsası bizim bildiğimiz borsa işlemleri gibi işlem yapmasa ‘da benzer nitelikte al-sat emri vererek, üçüncü bir aracının olmadığı borsadır. Tam üç senedir popüler vaziyette olan kripto para borsası İnternet üzerinden yoğun şekilde işlem görmeye devam etmektedir.

Kripto Para Nedir?

Gelecekte en popüler ödeme yöntemleri arasında yerini alacağı düşünülen elektronik paradır. Kripto para 2006, yılında bitcoinin çıkışı ile beraber başlamıştır. 2016 yılında en popüler dönemini yakalayan Kripto Para borsası bu popülerlikle beraber yanında birçok farklı kripto paraları doğurmuştur. Şirketlerin veya şahısların birtakım yazılım sal özellikle beraber çıkardıkları kripto paralar özellikleri içerisindeki yazılımlarına göre değer görmektedirler. Üretimleri için uzman yazılımcıların gerektirdiği ve dev yazılım bilgisayarlarıyla bu kripto paraların üretimi gerçekleşir.

kripto para nedir

Kripto Para Borsası Ne İşe Yarar?

Kripto Para borsası yatırımcıların kâr yapmak amacıyla kullandığı. Kripto parayı yatırım fırsatı olarak gören ve bu borsada işlem yapıp bekleten insanlarla doludur. Ya da kısa vadede kripto paralardaki hızlı artış ve düşüşlerden faydalanarak kısa sürede kâr yapmak isteyen insanlar bu platformları kullanarak işlemlerini gerçekleştirirler.

kripto para borsasi

Kripto Para Borsası Nasıl Çalışır?

Kripto para borsası çalışma itibariyle takas yönteminin hemen hemen aynısıdır. Sadece arada komisyon alan aracı site sahibi vardır. Şöyle ki kripto para borsasından işlem yapmak istediğinizde, aracı olan siteye üye oluyorsunuz. Daha sonra sizden kimlik bilgilerinin doğruluğunu istiyor. Yapılan herhangi bir yasa dışı faaliyette sistemden atılmanız için. Daha sonra paranız karşılığında bitcoin veya farklı bir madeni para alımı yaparsınız.

Örneğin 100 adet kripto para satın aldınız. Daha sonra aldığınız 100 adet kripto paranın 10 tanesini satmaya karar verdiniz. İşte tam o sırada ise Kripto para satın almak isteyen kişiler sizin o 10 tane satmak istediğiniz kripto parayı satın alır. İşlemler bu şekilde takas yöntemiyle gerçekleşir. İşlem yaptığınız site size aracılık ettiği için ufak bir komisyon ücreti alır.

3 Comments

3 Comments

  1. Pingback: En Yeni İş Fikirleri - Şirket Rehberim

  2. Pingback: Google Reklam Verme İşlemi Nasıl Yapılır - Şirket Rehberim

  3. Pingback: Kripto Para Nedir - Şirket Rehberim

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kripto Para

Altcoin Nedir

Yayınlandı

Tarih

Altcoin, Bitcoin alternatifi kripto para birimleri olarak söylenmektedir. Bitcoin’den pazar payı olarak daha düşük olan bu sistemde yatırımcılar geleceğe yönelik hareket etmektedir. Pazar payının belli yatırımlarla güçlendirilerek değeri de artmaktadır. Ancak bu durum zamanla geliştiğinden dolayı sabırlı ve risk almayı seven bir kişi olunması gerekmektedir.

Altcoin Birimleri

Bitcoin’den sonra sıkça adını duyuran Ethereum olmuştur. Kazancı günümüzde piyasada olduğu gibi değişiklik göstermektedir. Bitcoin alternatifi olarak en çok yaygın olan kripto para birimidir. Uzun süreli yatırımcıların en büyük kaynağı olan Ethereum Microsoft, IBM gibi alanlardan da destek görmektedir. Microsoft Azure Ethereum’a katkı sağlamaktadır. Bu tür yüksek firmaların da kullanıcıların gelmesini sağlamaktadır.

Güven verecek durum olan ancak her türlü riski taşımanız gerekmektedir. Bir altcoin kesin getiri sağlayacak diyemeyiz. Bu durum dönemsel olarak farklılık göstermektedir. Bitcoin yatırımcıları bile büyük zararlar elde ederek hareket etmektedir. Tecrübeleriniz bu alanda belli bir alana getirecektir. Altcoin’ler yatırımların fazlalaşmasıyla birlikte ünü daha artarak hareket edecektir. Piyasa analizlere takip etmeli ve olan yatırımlardan haberdar olarak bu tür yerler de uzun süreli yatırım yapabilirsiniz.

altcoin

Altcoin Kripto Nasıl Kazanılır?

Altcoin sistemleri belli bir yatırımla kazanabilir. Bir diğer yöntemler ise programlar yoluyla kazanılmaktadır. Ayrıca musluk siteleri sayesinde kazanç sağlanabilir. Bu tür siteler yatırımsız olduğu gibi yatırımla daha fazla kazanma ihtimali de bulunmaktadır. Yeni siteler bu durumda daha çok risk taşımaktadır. Dolandırıcı siteler çıkma ihtimali de yüksek olmaktadır. Ayrıca bazı oyunlardan da altcoin kazanıldığı gibi bir çok trade işlemi yapılarak kazanma işlemi yapılmaktadır.

Altcoin Güvenliği

Altcoin güvenliği yüksek güvenirlikli cüzdan sitelerinden veya altcoinlerin kendi oluşturmuş cüzdan modeliyle hareket etmektedir. Güvenirliği aynı bitcoin’de sistemlerde olduğu gibi devam etmektedir. Cüzdan sahibi olduğunuz sitenin güvenirliği araştırma yaparak hareket edebilirsiniz. Türkiye’de bulunan bu sistemler trade işlemi yapılarak belli bir kazanca dönüştürebilirsiniz. Bu tür alanda yapılan altcoin yatırımları uzun süreli bir yatırıma dönüşmesi gerekmektedir. Ayrıca riski severek hareket etmeniz gerekmektedir. Yatırılan paranın belli bir dönem unutularak hareket edilmesi de en büyük tavsiyeler arasında yer almaktadır.

 

Okumaya devam et

Finans

Bitcoin Borsası Nedir

Yayınlandı

Tarih

Bitcoin başlangıçta düşünülenden daha hızlı bir ivme kazanıyor. Dünyanın dört bir yanındaki insanlar bu konu hakkında konuşmaya başladılar ve birçok yeni başlangıç ​​sayesinde, teknik olmayan insanlar bile bugünlerde Bitcoin satın alabiliyorlar. Birçok Bitcoin borsası seçeneği mevcuttur. Borsaların çoğu banka havalesi yoluyla para kabul eder ve en iyi kısmı, Bitcoin ülkenizde yasadışı olmadığı sürece, dünyanın herhangi bir yerinden kullanabilirsiniz. Bitcoin almanıza veya satmanıza yardımcı olacak en iyi Bitcoin ticaret platformlarına bakmalısınız. Anında Bitcoins satın almak için bir web sitesi arıyorsanız, bazı güvenilir seçenekler var.

bitcoin borsası

Bitcoin Borsası Seçenekleri

Binance, etrafındaki en büyük ekosistemi yaratan en büyük ve hızla büyüyen Bitcoin borsası olarak bilinir. ICO’dan bugüne kadar muazzam bir şekilde büyüdü ve şimdi dünyanın en iyi 10 Bitcoin borsası içindedir. Binance, Malta merkezlidir ve Bitcoin için en büyük pazarı sunar. Merkezi bir borsa olan Binance, işini büyütmek için benzersiz bir çaba harcadı ve aynı zamanda günlük işlemciler için iyi bir indirim sağlıyor.

Binance’e başlamak için e-posta kimliğinizi kullanarak kaydolmanız gerekir ve işlem oldukça basit ve hızlıdır. Binance, muhtemelen daha uzun süre HODL edebileceğiniz diğer şifreleme aracı olan BNB adlı yerel bir madeni para sunuyor. BNB jetonunu tutarsanız, işlem faaliyetinizde %25 indirim alabilirsiniz.
CEX, en güvenilir Bitcoin borsalarından biridir. Ücretleri, endüstri standardı olan sadece% 0.25’tir. Güvenlik birinci sınıf ve banka kartı, SWIFT, SEPA, ACH ve Cryptocurrency gibi birden fazla ödeme seçeneğini destekliyor.
​​​​​​​
CEX ayrıca Bitcoin ile ilgilenen herhangi bir borsa için sahip olması gereken USDT’yi de destekler. CEX, Shrimpy, 3Commas gibi tüm önemli kripto işlem araçları tarafından desteklenmiştir. Hizmetlerini ABD’nin 31 eyaleti dahil olmak üzere tüm dünyadaki yetki alanlarında sunmaktadırlar. Şirket 2013 yılında kuruldu ve İngiltere ve ABD’de ofisleri bulunuyor.

Bittrex temiz tasarıma ve kolay kullanılabilirliğe sahiptir. Bir kerede 190’dan fazla şifreleme parası ticareti yapma seçeneği sunan ABD merkezli bir şifreleme para birimi değişimidir. Onlar iyi düzenlenmiş ve mevcut ABD kurallarının tümüne uygundur, bu nedenle kripto kullanıcılarının fonlarının güvenliği konusunda endişelenmelerine gerek yoktur.

Bittrex, dünyadaki tüm borsaların en büyük BTC işlem hacimlerinden birini gerçekleştirmektedir. Bittrex’e başlamak için e-posta kimliğinizden kaydolmanız ve giriş yapmanız gerekir, ancak para çekmek için kimlik belgelerinizi ve telefon numaranızı göndererek ve daha yüksek limitler için iki faktörlü kimlik doğrulamasını etkinleştirerek bir KYC yapmanız gerekir.

 

Okumaya devam et

Kripto Para

Kripto Para Nedir

Yayınlandı

Tarih

Kripto para tamamen dijital, yüksek güvenirlikli şifrelenmiş, sanal para birimidir. Kripto para takas işlemlerinde kullanarak kişilerin yatırım imkanı bulunan bir alandır. Son zamanlarda gözde olmasıyla birlikte bir çok kişinin gözdesi olmuştur. Ancak bir çok kişinin zarar gördüğü bir alandır. Popüler olmasıyla birlikte bir anda kar payı çıkarak bir çok kişinin bu alana gitmesiyle pazar değişikliğe uğradı. Kripto para işlemleri anlık olarak yatırımlarda fazla kar getirmemektedir. Uzun süreçli durumlarda yatırım sağlanarak kar getirmektedir.

kripto para

Kripto Para Güvenli mi?

Kripto para sistemleri oldukça derin bir güvenlik sistemleri bulunmaktadır. Belli bir sanal cüzdan oluşturularak kripto para birimleri tutulmaktadır. Cüzdanlar üst düzey güvenlik de şifrelenerek saklanmaktadır. Cüzdan adresleri doğrultusunda kişiler birbirlerine transfer yapabilmektedir. Yapılan transferler sonucunda asla geri döndürülemez. Bir transfer gerçekleştirildiğinde o cüzdana kripto para birimi gitmiş olmaktadır. Hesabınızın güvenirliğini sağladığınız cüzdan ile güçlendirme yaparak hareket etmelisiniz.

Kripto Para Nasıl Üretilir?

Kripto para sistemi tamamen kullanıcı temellidir. Kripto para çıkış yaptığında belli bir üretim sınırı bulunmaktadır. Üretimi bilgisayar üzerinden gerçekleştirmesiyle olmaktadır. İşlemci gücünüz yüksek olması ve internet bağlantısı olmasıyla birlikte program yoluyla üretim sağlamaktadır. Ancak bu üretimin de yüksek elektrik maliyeti ve donanımın daha çok yıpranmasıyla birlikte yüksek bir maliyete dönüşmektedir. Bu tür yatırımı yapacak kişilerin sistemleri iyi yapması olan yatırımın kısa sürelik dönem de değil uzun süreli yatırım olacağı bilmesi gerekmektedir. Kripto para sistemi kolay gözükse de oldukça riskli ve kazandırabilecek sistemi de bulunmaktadır. Tecrübeleriniz sayesinde bu alanda iyi yerlere gelebilirsiniz.

kripto para

Yaygın Kripto Para Birimi Bitcoin

Tüm dünyada bilinen ve haberlerde konu olan Bitcoin bir çok kişinin gözde yatırım alanıdır. Ancak popüler olmasıyla birlikte duyumla birlikte yatırım yapılmasından dolayı son zamanlarda bir çok kişinin zarar ettiği alandır. Bitcoin değeri ilk çıktığı zamanlarda değersiz olmasından dolayı son zamanlarda yaygın olmasıyla birlikte piyasa payı da büyük oldu.

Kripto paranın ne zaman değerleneceği konusunda tecrübeli olunması gerekmektedir. Piyasa durumunun iyi analiz durumunda meydana çıkmaktadır. 2009 başlayan macerası gün geçtikçe daha gündem olma konusunda ilerlemektedir. Devletlerin bile günden olmuş bu konuda riski sevenler için açık kapı durumundadır.

 

Okumaya devam et

Trend