Oyun oynayarak para kazanma

Günümüzde gençlerin en çok sevdiği şeylerden biriside bilgisayar oyunları veya mobil oyunlar oynamaktır. Özellikli de son zamanlarda oynanan online oyunlara olan yoğun ilgi gençlerin aklında hem oyun oynayıp hem de para nasıl kazanılır yönünde soru işaretleri doğurmuştur. Peki oyun oynayarak nasıl ve ne kadar para kazanılır biraz bundan bahsedelim.

Oyun Oynayarak Ne Kadar Para Kazanılabilir?

Oyun oynayarak para kazanma hususunda ülkemizde yüzlerce örnek mevcuttur. Gelin kimler ne kadar para kazanmış biraz bundan bahsedelim.

–  İsmail Can katıldığı turnuvalardan elde ettiği gelir tam 197 bin dolar.
– Asım cihat ise katıldığı League of Legends turnuvalarında 60 bin dolar para kazanmıştır.
– Yine e-sporcularımızdan birisi olan Koray 40 bin dolar para kazanmıştır.
– Fortnite oyuncularından birisi olan Şahin Latifi ise 36 bin dolar kazanç sağlamıştır.
– Yine bir League of Legends oyuncularından birisi olan Anıl ışık 33 bin dolar kazanç elde etmiştir.
– Ünlü bir twitch yayıncısı olan Cem  Karakoç, bildiğimiz adıyla Mithrain, girdiği turnuvalarda 19 bin dolar para kazanmıştır.
– Youtube de izlenme ve reklamlar sayesinde yüzlerce kanal aylık 5-15 bin lira para kazanmaktadır.

Oyun oynayarak para kazanma

Oyun oynayarak para kazanma

Sosyal Medya Yolu ile Para Kazanmak

Oyun oynayarak sosyal medyadan nasıl para kazanılır. Misal çok sevdiğiniz ve popüler olan bir oyun oynuyorsunuz. Oyunda kendinizin başarılı olduğuna inanıyorsanız sosyal medyada oynadığınız oyunların videosunu çekerek izleyicileri kendi platformunuza çekebilirsiniz. Oyun oynayarak para kazanma konusunda en çok yapılan adımlarda birisi budur.

Bir youtube hesabı açarak oynadığınız oyunu, izleyiciye sevdirecek bir sunumda, sempatik, komik ve başarılı bir biçimde sunmalısınız. Hatta ilk etapta sosyal medyalardan kendi kanalınızın reklamını yapabilirsiniz. Eğer izleyiciye kendinizi sevdirebilmiş seniz, emin olun kanala olan ilgi zamanla artıp size para olarak geri dönecektir.

Oyun oynayarak para kazanma

Twitch Hesabı Açın

Oyun oynayarak para kazanma yollarından biriside twitch hesabı açıp oradan ‘da canlı oynamalısın. Birçok bilgisayar oyuncusu twitch yayını açarak oyunlarını bu platformda oynayıp para kazanıyorlar. Yayına giren herhangi bir izleyici oyun oynamanızı beğenip sizlere bağış yapabilir. Ya da çok güzel bir oyun oynamışsınızdır bir anda oynadığınız oyun farklı platformlarda da ilgi görüp paylaşılabilir.
Eğer kendinize oldukça güveniyorsanız bir e-spor oyuncu fırsatı ‘da doğabilir. Günümüzde e-spor oyunculuğuna olan ilgi oldukça artmış durumda. Türkiye de birçok insan e-sporcu olarak oyun oynayıp para kazanmaktadır.

 

Oyun oynayarak para kazanma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir