Sermayesiz İş Fikirleri

Günümüz de hepimizin istediği şeylerden bir tanesi de para kazanmaktır. Para kazanmak istiyoruz fakat paramız yok nasıl para kazanacağız. Sermaye gerektirmeyen iş fikirleri mi istiyorsunuz. Bu yazımızda sermayesiz işler yapıp para kazanmanın yollarından bahsedeceğiz.

Yazarlık Yapın

Eğer yazmayı ve araştırmayı seven bir kişiliğiniz var ise İnternet üzerinden yazarlık yapmak tam sizin istediğiniz gibi bir iş olabilir. İnternet üzerinden makale yazılan birçok site mevcut. Bu siteleri araştırarak makale yazmaya başlayabilirsiniz. İlk başlarda yazdığınız makaleler düşük ücretli olabilir. Fakat daha sonradan, yazmaya devam ettikçe aldığınız ücret artacaktır.

sermayesiz iş fikirleri

Bilgilerinizi Pazarlayın

Sermayesiz iş fikirleri arasında en mantıklı fikirlerden biriside bilgiyi satmaktır. Eğer yetenekli olduğunuz bir konu var ise bunu İnternet üzerinden pazarlayabilirsiniz. Mesela fotoğrafçılık yapmayı biliyorsanız bunu sosyal medyadan bir hesap açarak birçok iş alabilirsiniz. Ya da photoshop kullanmayı biliyorsanız forum sitelerine girerek iş kovalaya bilirsiniz. R10 gibi birçok teknoloji forum sitesi bulunmaktadır. Eğer sizde farklı bir program kullanmayı biliyorsanız İnternet üzerinden iş alıp yapabilirsiniz.

Kurs Düzenleyin

Sermayesiz iş fikirleri arasında yapılacak en mantıklı fikirlerden biriside kurs düzenlemektir. Eğer bir konu üzerinde bilginiz var ise mesela herhangi bir enstrüman çalabiliyorsanız. Ya da herhangi bir bilgisayar programı kullanmayı biliyorsanız bu yeteneklerinizi kayıt altına alarak İnternet üzerinden ücret karşılığında pazarlayabilirsiniz. Bunun en güzel örnekleri dünyaca ünlü kurs düzenleye bildiğiniz Udemy sitesinde mümkündür. Sizlerde siteye yetenekli olduğunuz bir konuda videolarınızı çekip siteye yükledikten sonra pazarlamasını onların yaparak kazanılan ücretin paylaşıldığı bir platformdur.

Link Kısaltın

Link kısaltmak nedir önce bundan bahsedelim. Mesela girmiş olduğunuz bir haber sitesinden bir haber paylaşacaksınız paylaştığınız platforma haberin kaynağı, yani sitenin ismi gözükür. Siz ise üye olduğunuz link kısaltma sitesinde, bu haber linkini sitenin kendi linkine çeviriyorsunuz. Linki çevirip paylaştıktan sonra siteye gitmeden önce kullanıcıya birkaç tane reklam gösterip daha sonra haber sitesine yönlendiriliyor. Bu sayede karşı taraftaki kişi reklamı izlediği için tıklama başına ücret alıyorsunuz. Sermayesiz iş fikirleri  arasında yerini alan güzel bir iş diyebiliriz.

Al Sat Yaparak Para Kazanın

Günümüzde birçok insan al sat yaparak para geçimi sağlıyor. Sizde böyle bir iş ile meşgul olabilirsiniz. Mesela telefonunuz ortalama piyasası ne ise, 200 lira daha yukarısına satarak bu işe başlayabilirsiniz. Fiyatı ucuz olan malları alıp kârınızı koyarak para kazanabilirsiniz. Bu sadece telefon için geçerli değildir. 2.el kullanılabilir bütün eşyalarda bunu yapabilirsiniz.

One thought on “Sermayesiz İş Fikirleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir