Youtube Para Kazanma Şartları Nelerdir

Youtube bir video paylaşım mecrasıdır. Youtuba video yükleyebilir, video izleyebilir, yorum yapabilir, canlı yayın açabilir, canlı yayınlara katılabilirsiniz. Youtube son yılların en popüler mecralarından biri olmuştur ve birçok kişi video yayınlayarak gelir elde edebilir konuma geldi. Youtube her video yükleyene para kazandırıyor mu? Youtube para kazanma şartları var mı? Bu tarz sorular kafanızı meşgul ediyorsa sorulara cevap verdiğimiz yazıyı okumaya devam ediniz.

Youtube Para Kazanma Şartları

Youtube’a Video Yükleyen Herkes Para Mı Kazanıyor?

Elbette youtube adlı mecraya video yükleyen herkes para kazanamıyor. Para kazanabilmek için youtube para kazanma şartları bulunuyor. Bu şartlardan ilki youtube iş birliği programına başvurup, başvirunuzun kabul edilmesidir. Elbette başvurabilmek içind en az 1000 aboneye sahip olmanız ve herkese açık olan videolarınızın bir yılda dört bin saatten fazla izlenmiş olması gerekiyor. Bu şartlar sağlandığı takdirde başvurabilirsiniz ve inceleme sonucunda başvurunuz onaylandığı takdirde google adsense hesabı almalısınız. Genellikle bir ay süren incelemenin ardından kabul edilip edilmediğiniz size bildirilecektir.

Youtube Para Kazanma Şartları Nelerdir

Youtube Para Kazanma

Onaylanan youtube hesabınızla birkaç yoldan para kazanabilirsiniz. Videolarda bulunan reklamlardan reklam geliri elde edebilirsiniz. Özel kanal üyeliğini açtığınızda kanalınıza abone olmak için para veren abonelerden kazanç sağlayabilirsiniz. Aboneleriniz sayfanızda görülen resmi markaya ait ürünleri inceleyip, satın aldığında kazanç sağlayabilirsiniz. Canlı sohbette iken kendi mesajlarının ön plana çıkmasını isteyen aboneleriniz bunun karşılığında ücret ödeyebilirler.

Aynı zamanda youtube premium abonelerinizin izledikleri ve abone olmak için ödedikleri ücret ile kazanç elde edebilirsiniz. Bu para kazanma özelliklerinin abone sayısı ve izlenme oranı dışında kendi içinde uygunluk koşulları bulunmaktadır. Üretilen kanal içeriklerinin youtube politikasına uygun olduğu belirlenmeden bazı özellikleri kullanamazsınız.

Youtube Para Kazanma Özelliklerini Kullanabilmek İçin Gerekli Şartlar

Dışarıdan göründüğü kadar basit olmayan youtube birçok kişinin gelir kapısı oluyor. Fakat youtube para kazanma şartları sağlanmadan gelir elde edemezsiniz. İşte o şartlar: Reklam geliri elde edebilmek için en az 18 yaşında olunmalı veya google adsense hesabınız 18 yaşından büyük yasal vasi tarafından yönetiliyor olmalı.  Reklam sahibine uygun içerik üretilmeli. Ücretli kanal üyelikleri özelliğini kullanabilmek için yaşınız en az 18 olmalı tam olarak 30 binden fazla aboneye sahip olmalısınız. Ürün rafı özelliğinden faydalanabilmek için ise yaşınız en az 18 ve abone sayınız 10 binden fazla olmalıdır. Super Chat özelliğini kullanabilmek için kullanılabilen ülke veya bölgede yaşıyor olmalısınız. Youtube Premiumdan kazanç elde edebilmek için içerikleriniz izleniyor olmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir